Kutsu: HEROn vuosikokous 2021 torstaina 29.4.2021 klo 17.30

Uutinen

Jos haluat kuunnella tekstin pitää sinun sallia evästeet, voit muuttaa hyväksyntääsi täältä.

Kutsu jäsenille!

 

HEROn vuosikokous 2021 järjestetään torstaina 29.4.2021 klo 17.30

Vuosikokous järjestetään Teams-etäyhteydellä. Saat kutsun sähköpostiisi vuosikokouksesta.

Yksityinen henkilö voi valtuuttaa asiamiehen käyttämään äänioikeuttaan kokouksessa. Valtuutettu saa valtuuttaa toisen valtuutetun käyttämään oikeuttaan kokouksessa lain määräämällä tavalla.

Vuosikokoukseen osallistumisen edellytyksenä on ilmoittautuminen kokoukseen. Ilmoittautumiset viimeistään ma 26.4.2021 klo 15.00 mennessä. Huomio: ilmoittautuminen on päättynyt (tieto päivitetty ma 26.4.2021 klo 15:30)

Vuosikokoukseen osallistuvan jäsenen jäsenmaksun tulee olla maksettu. Maksut tarkistetaan kokoukseen ilmoittautumisen yhteydessä. Käteisellä maksun maksaminen ei ole mahdollista, joten tarkista jäsenmaksusi ajoissa, jos olet epävarma asiasta.  Jäsenmaksujen tarkistukset viimeistään maanantaina 26.4.2021: marika.sipila@lukihero.fi

Yhdistyksen hallitukseen kuuluu vuosikokouksessa valittu puheenjohtaja, jota kutsutaan myös yhdistyksen puheenjohtajaksi ja kahdeksan (8) varsinaista jäsentä sekä 2-4 varajäsentä. Sääntöjen 2 pykälässä mainittuja oppimisvaikeuksisia tulee hallituksen varsinaisista jäsenistä olla enemmistö. Hallitus valitsee keskuudestaan kaksi (2) varapuheenjohtajaa ja muut toimihenkilöt joko keskuudestaan tai ulkopuolelta. Puheenjohtaja ja hallituksen varsinaiset jäsenet valitaan kahdeksi vuodeksi kerrallaan. Varsinaisista jäsenistä tulee puolet erovuoroisiksi vuosittain, aluksi arvan mukaan sekä tämän jälkeen vuoron mukaan. Varajäsenet valitaan vuodeksi kerrallaan.

Tervetuloa mukaan vaikuttamaan HEROn toimintaan.

Toiminnanjohtaja Suvi-Päivikki Hiipakka