Kutsu jäsenille! HEROn vuosikokous 2022 järjestetään keskiviikkona 27.4.2022 klo 17.30

Uutinen

Jos haluat kuunnella tekstin pitää sinun sallia evästeet, voit muuttaa hyväksyntääsi täältä.

Vuosikokous järjestetään hybridikokouksella eli voit osallistua kokoukseen Teams-etäyhteydellä tai paikan päällä HEROn toimistolla.

Osallistuminen edellyttää ennakkoilmoittautumista. Ilmoittautumisen yhteydessä valitse osallistutko vuosikokoukseen etäyhteydellä vai saapumalla toimistolle. Löydät ilmoittautumislinkin tämän viestin lopusta.

Yksityinen henkilö voi valtuuttaa asiamiehen käyttämään äänioikeuttaan kokouksessa. Valtuutettu saa valtuuttaa toisen valtuutetun käyttämään oikeuttaan kokouksessa lain määräämällä tavalla.

Vuosikokoukseen osallistumisen edellytyksenä on ilmoittautuminen kokoukseen. Ilmoittautumiset viimeistään pe 22.4.2021 klo 15.00 mennessä.

Vuosikokoukseen osallistuvan jäsenen jäsenmaksun vuodelta 2021 tulee olla maksettu. Jäsenmaksun maksaneilla on äänestystilanteessa äänestysoikeus. Maksut tarkistetaan kokoukseen ilmoittautumisen yhteydessä. Käteisellä maksun maksaminen ei ole mahdollista, joten tarkista järjestökoordinaattori Marika Sipilältä jäsenmaksusi ajoissa ennen ilmoittautumistasi, jos olet epävarma asiasta: marika.sipila@lukihero.fi

Yhdistyksen hallitukseen kuuluu vuosikokouksessa valittu puheenjohtaja, jota kutsutaan myös yhdistyksen puheenjohtajaksi ja kahdeksan (8) varsinaista jäsentä sekä 2-4 varajäsentä. Sääntöjen 2 pykälässä mainittuja oppimisvaikeuksisia tulee hallituksen varsinaisista jäsenistä olla enemmistö. Hallitus valitsee keskuudestaan kaksi (2) varapuheenjohtajaa ja muut toimihenkilöt joko keskuudestaan tai ulkopuolelta. Puheenjohtaja ja hallituksen varsinaiset jäsenet valitaan kahdeksi vuodeksi kerrallaan. Varsinaisista jäsenistä tulee puolet erovuoroisiksi vuosittain, aluksi arvan mukaan sekä tämän jälkeen vuoron mukaan. Varajäsenet valitaan vuodeksi kerrallaan.

Tervetuloa mukaan vaikuttamaan HEROn toimintaan.

Ilmoittautuminen HEROn vuosikokoukseen 2022

Toiminnanjohtaja Suvi-Päivikki Hiipakka